Browar Warszawski to innowacyjny projekt łączący ze sobą zarówno elementy kuchni, kultury oraz rozrywki. Zlokalizowany jest w samym sercu kompleksu Browarów Warszawskich. W ramach projektu działają browar rzemieślniczy, restauracja serwująca
nowoczesną kuchnię warszawską, klimatyczny cocktail-bar w zabytkowych piwnicach leżakowni.

Browar Warszawski

Mądrze jest czerpać z historii, a jeszcze lepiej, gdy na bazie pięknej historii pisze się nowy, równie dobry rozdział. Browar Warszawski przywraca browarnicze tradycje na warszawską Wolę.

Wróćmy na moment do XVIII wieku. Właśnie wtedy przy ul. Grzybowskiej funkcjonowało ponad 10 zakładów piwowarskich. Źródłem tego nagromadzenia złocistego szczęścia pod jednym adresem, były… źródła doskonałej wody, które przyciągały tu niczym magnes rzemieślników browarniczej proweniencji. Browar Haberbuscha i Schielego (a właściwie browar Haberbuscha, Schielego i Klawego), nie pojawił się może najwcześniej, ale trwał między ul. Grzybowską i Krochmalną najdłużej i osiągnął największe sukcesy – warząc tu piwo znane i eksportowane z Warszawy do wielu państw. I z przygodami (o których przeczytacie więcej tutaj), mimo zmiennych wiatrów historii współczesnej browar w tym miejscu działał aż do 2005 roku i…

…i to nie koniec. W 2021 roku, w tym samym miejscu, otworzył się Browar Warszawski. Projekt kulinarno-rozrywkowy, w którym warzą się losy współczesnego browarnictwa stołecznego, ale nie brakuje też dobrego jedzenia.

Ale browar – browar jest w tej całej historii najważniejszy!

Browar Warszawski jest zakładem stricte rzemieślniczym z aspiracjami, by stać się piwną atrakcją stolicy. Warzy się tu aż 18 rodzajów wyśmienitego piwa rzemieślniczego, w tym legendarny Porter znany z czasów świetności dawnych Browarów Warszawskich.

Roczna produkcja szacowana jest na… 384 tysiące litrów piwa. Oczywiście tu, na miejscu, można spróbować ich wszystkich, bez ryzyka utraty ich walorów podczas dalekiego transportu czy magazynowania. W tutejszym sklepiku kupić można niefiltrowane i niepasteryzowane piwo, które dopiero co opuściło kadzie. Nie brakuje tu także piwnych akcesoriów, souvenirów oraz przetworów.

 

Piwowarzy Browaru Warszawskiego – Dawid Bąk i Piotr Pszczółkowski.

To co ich łączy to ogromne doświadczenie i pasja. Do produkcji swoich piw używają wyłącznie najlepszych słodów i chmieli z całego świata.

Warzyli piwa w skali przemysłowej, rzemieślniczej oraz domowej. Mówi się, że jakość piwa wiele mówi o wiedzy, doświadczeniu i rzetelności osoby, która go uwarzyła. Nie ma zatem lepszej wizytówki Dawida i Piotra jak ich piwa z Browaru Warszawskiego.

A tak z (nie)zupełnie innej beczki – Czy wiecie jak w praktyce wygląda proces warzenia piwa? Przedstawiamy grafikę, która powinna jeszcze bardziej podsycić apetyt na wizytę w Browarze Warszawskim.

Zaciekawieni? Zapraszamy na degustacje, beer pairing z wyśmienitym jedzeniem oraz wycieczki po Browarze pod okiem Piwowarów.

+48 799 000 021
office@browarwarszawski.com

Piwo marki Browar Warszawski zdobywa liczne nagrody w piwnych konkursach.

American Pale Ale  – Złoty medal w konkursie Kraft Roku 2021 oraz Srebrny medal w konkursie Chmielaki Krasnostawskie 2021 w kategorii APA, Summer Ale, Golden Ale
Witbier – Srebrny medal w konkursie Kraft Roku 2021

Milkstout – Srebrny medal w konkursie Chmielaki Krasnostawskie 2021 w kategorii Stout.